vrch33pp
 
 
 
 

MEDIKHELP - Canisterapie: Pes terapeut:

linka
MEDIKHELP - Canisterapie: Pes terapeut:

MEDIKHELP - Canisterapie: Pes terapeut:

MEDIKHELP - Canisterapie: Pes terapeut:
 
ctverec CANISTERAPIE : Máme ve výcviku naši fenku jménem AGI, má mezinárodní průkaz, čip, očkovaná. Dochází do domovů pro seniory a dětských domovů,nemocnic a dle přání.

ctverec CANISTERAPIE je název pro metodu pozitivního psycho- sociálního a fyziorehabilitačního působení na potřebné osoby, prostřednictvím speciálně vedeného a cvičeného psa, nebo feny.

Kontakt se psem představuje účinné rozptýlení pro lidi trpící s psychickými poruchami, depresí, nebo pro ty, kteří se prostě cítí opuštěně. Například v domovech pro seniory nebo v dětských domovech, kde je pes pro děti kamarádem a tvorem, o kterého se musí starat, a tak se lépe srovnají se ztrátou rodičů.

V ústavech pro mentálně a fyzicky postižené pes tvoří součást rehabilitace, protože napomáhá procvičování některých částí těla. Velmi významnou a úspěšnou metodou je polohování.

Canisterapie se také uplatňuje jako pomocná psychoterapeutická metoda při řešení různých situací v případě, že jiné metody nejsou účinné nebo použitelné.

Canisterapie zná tyto formy: aktivace terapie edukace a krizová intervence.

ctverec Metoda a její účinky

Canisterapie má vliv na psychologickou a sociálně-integrační stránku člověka. Vliv je tedy zásadně dvojí – psychosociální a fyziorehabilitační. Canisterapeut může psem aktivovat myšlení, paměť, komunikaci, učení se (mluvenou řeč, neverbální projevy atd.) ale i motoriku (chůzi, pohyb paží, rukou a prstů atd.). Formou terapie – po stanovení si cíle s klientem – lze úzce spolupracuje s pedagogem, psychologem, ergoterapeutem, gerontologem, psychoterapeutem a zdravotním personálem.
linka
     
linka
 
Copyright © 2015 MEDIKHELP - Velký Osek - MAPA WEBU - webmaster Bc.Vladimír Zajíc